Lot et Garonne (47)

Lot et Garonne (47)

Dingen te doen - algemeen

Lot et Garonne

Lot-et-Garonne is een departement in het zuidwesten van Frankrijk. Het gebied ligt tussen de grote steden Bordeaux en Toulouse. Het is vernoemt naar de twee belangrijke rivieren in dit gebied: de Lot en de Garonne. Het departement is ruim vijfduizend vierkante kilometer groot en telt minder dan vierhonderd duizend inwoners. Met een bevolkingsdichtheid van slechts 63 inwoners per vierkante kilometer is het gebied een stuk minder dicht bevolkt dan Nederland.

De departementshoofdstad is Agen, gelegen aan de noordzijde van rivier La Garonne in het zuidoosten van Lot-et-Garonne. Agen is ondanks de slechts ruim dertig duizend inwoners wel een echte stad. Agen voelt vanwege de belangrijke regionale functie ook groter aan dan dat het is. Hier vind je de winkels, hotels en restaurants van een groot aantal bekende ketens die in Frankrijk actief zijn.

In Agen moet je zijn als je wilt winkelen, om dingen te regelen, of om van het stadse leven te genieten. Andere grotere plaatsen zijn Villeneuve-sur-Lot, Marmande en Nérac.
De dorpen in het departement Lot-et-Garonne zijn vrijwel allemaal traditioneel ingericht. Centraal gelegen vind je een markt of plein met daar vlak in de buurt een kerk. Vooral de oudere dorpen hebben een duidelijk aanwezige versterkingswand of muur rondom het centrum staan. De huizen die daar buiten staan zijn vooral in de afgelopen twee eeuwen gebouwd.

Mooie plaatsjes met een authentieke dorpskern, een prachtig uitzicht of een bastide zijn Puymirol, Pujols, Penne d’Agenais, Moirax, Tournon d’Agenais, Layrac, Laroque-Timbaut en Duras. Dit is slechts een greep uit de vele plaatsjes die de moeite waard zijn om te bezoeken.

Opvallend is dat hoewel het voor toeristen een zeer interessant gebied is je zelden het gevoel hebt dat je in een super toeristisch gebied terecht gekomen bent. Met uitzondering van een enkele plek waar zich vooral toeristen concentreren heb je vrijwel overal het gevoel in “het echte Frankrijk” terecht gekomen te zijn. Je mengt je hier prima tussen de lokale bevolking die over het algemeen vriendelijk, beleefd en gastvrij is. Het imago van botte Fransen die niet bereid zijn Engels te spreken wordt in deze streek zelden tot nooit bevestigd.

Land Frankrijk

Helaas zijn er geen accommodaties in deze plaats op dit moment.